Де народилась кава?

Історія народження кави така ж цікава як і її смак.

Якщо говорити коротко, то офіційно історія кави починається в далекому X столітті в жаркій Ефіопії. Друга легенда народилася саме тут. Саме підбадьорливі властивості спонукали ченців експериментувати і шукати кращі шляхи використання кави. Така історія виникнення нового продукту, яка розтягнулася майже на 2 століття.

Тільки до XII століття кавова культура сформувалася більш чітко. Напій з листя і зерен стали готувати на всьому Африканському континенті, і він почав завойовувати весь Схід. Незабаром кавові дерева стали вирощувати на плантаціях з метою отримання більшого врожаю і прибутку. Ця думка вперше прийшла в голову одному з правителів Ємену. Майже 200 років ця країна була головним постачальником зерна на весь Схід, звідки дорогий товар став завойовувати і Європу.

Вперше зерна кави були вивезені з Абіссінії арабськими торговцями. Жителі ісламських країн стали першими хто спробував кавовий напій за межами території його зростання. Якийсь час цей напій прирівнювався до вина, тому його було заборонено вживати істинно віруючим і представникам ісламського духовенства. Був навіть період, коли напій був проклятий, так як вважалося, що він відволікає людей від молитви.

Якщо говорити про те, хто завіз каву в інші країни, то не маленьку роль в цьому, крім торговців, зіграли контрабандисти і паломники. Саме вони вивозили зерна за межі країни під час своїх походів. Так зерна кави з'явилися в Османській Імперії (Туреччина), Стародавньому Єгипті і Сирії.

Коли з'явилася кава в різних країнах, стали з'являтися і різні способи його приготування. Наприклад, Турки обсмажували і перемелювали зерна в порошок, додавали до нього прянощі і воду, отриману масу знову обсмажували.

Цей спосіб відомий до сих пір і вважається традиційно турецьким. Жителі інших країн обсмажували кави, відбирали найкращі зерна і кип'ятили поки не отримували коричневу ароматну рідину, що бадьорить.

Вам теж подобається кава? Тоді підписуйтесь на наш проект у соціальних мережах :) Ми обіцяємо постійно ділитись цікавою інформацією з вами

Дізнатись про кав'ярню на сонячних батареях