Легенди про каву

Згідно з однією легендою, історія популярного напою – кави починається з шейха Омара

Кава - не просто популярний напій. Про неї ходять маса легенд, а історія її розвитку триває донині. Складно уявити, наскільки сильно змінювалися погляди на підбадьорливий напій в різні роки в різних країнах, але сьогодні існує тільки два. За одним стоять кавомани, що не представляють собі життя без кави, за другим - противники, які вважають напій шкідливим і навіть наркотичним.

Згідно з однією з легенд, історія кави починається з шейха Омара. Він був одним з найбільш шанованих лікарів свого часу і вів дослідні роботи, виявляючи все нові ліки. Таким чином, в поле його зору потрапили плоди кавового дерева. Омар став призначати їх як засіб, що допомагає від головного болю і нетравлення шлунка. А згодом напій вже стали вживати не для лікування, а заради задоволення.

Інша легенда свідчить, що першовідкривачем кави був пастух Калдім. Цей пастух дуже любив своїх кіз і завжди уважно стежив за їх здоров'ям і самопочуттям. І ось одного разу він помітив, що кози, поївши плодів кавового дерева, стають бадьоріше. Калдім вирішив наслідувати їхній приклад і з'їв кілька зерен і листя. І хоча смак рослини залишав бажати кращого, Калдім відчув прилив сил. Повернувшись додому, пастух тут же розповів про знахідку близьким, які в свою чергу поділилися інформацією зі своїми знайомими. Так що історія передавалася з вуст в уста про чудову рослину, яка дійшла до ченців-місіонерів.